Biuletyn Informacji Publicznej

Zawiera informacje publiczne w postaci elektronicznej, wymagane przez polskie prawo.

Wyszukiwanie
Formularz wyszukiwania:
Główna treść strony

Burmistrz Miasta Dęblin IV kadencji (2002 - 2006)

mgr Dariusz CENKIEL

mgr Dariusz Cenkiel ur. 15.05.1962r. w Dęblinie.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ukończył również studia podyplomowe na UMCS w Lublinie na kierunku "Zarządzanie Funduszami Strukturalnymi i Prawa Unii Europejskiej". Były pracownik PKP Dęblin. Oficer Wojska Polskiego – wykładowca w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Radny rady Powiatu I-ej kadencji. Inicjator uchwał promujących Dęblin m.in. zmiany nazwy powiatu na rycko-dębliński i utworzenia instytucji powiatowych w Dęblinie. Publicysta w lokalnej prasie. Od lat aktywny samorządowiec. Akcentuje potrzebę patriotycznego wychowania młodego pokolenia i kultywowania polskości.

Interesuje się filozofią, historią, muzyką i sportem. Były piłkarz KKS "Czarni" Dęblin. Wielokrotny Mistrz Dęblina w tenisie ziemnym. Zwycięzca i uczestnik wielu ogólnopolskich turniejów tenisowych w Wojsku Polskim. Propagator kultury fizycznej i sportu w Dęblinie. Do dzisiaj uprawia kilka dyscyplin sportowych.

W swojej pracy na stanowisku Burmistrza wykazuje szczególną troskę o dynamiczny rozwój miasta i walkę z bezrobociem. Podejmuje również działania na rzecz osób niepełnosprawnych i najbardziej potrzebujących. Twierdzi, że najważniejsza jest rodzina.

Pisząc poezję pokusił się również o napisanie kilku przysłów, m.in.: "Ojczyzna to zbiorowy obowiązek a miłość do niej – to wolne uczucie", "Twój rozum jest darem od Boga a serce Twoim darem dla innych".

Credo życiowe to: "Żyj dla innych" i w myśl greckiej idei wychowania "być pięknym i dobrym".

Autorytety: Jan Paweł II, Józef Piłsudski.

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Administrator, data: 07.12.2006 r., godz. 07.13
Ostatnia aktualizacja:Administrator, data: 07.12.2006 r., godz. 07.13
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
07.12.2006 r., godz. 07.13AdministratorDodanie strony do BIP.

Strona oglądana: 8279 razy.